اخبار > آیین تجلیل از پژوهش‌گران و فناوران برتر دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری برگزار شد:

آیین تجلیل از پژوهش‌گران و فناوران برتر دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری برگزار شد:

آیین تجلیل از پژوهش‌گران و فناوران برتر دانشگاه مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری، بیست‌ودومین دوره تجلیل از پژوهش‌گران و فناوران برتر دانشگاه با حضور دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد سرپرست دانشگاه، حجت‌الاسلام موسی مستقیمان مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران، مسوولان دانشگاهی، پژوهش‌گران و فناوران برتر و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

       بر اساس این گزارش، دکتر علی‌نژاد در این مراسم، افزایش سهم فناوری و پژوهش تقاضامحور در کنار حفظ و بهبود وضعیت پژوهشی در دانشگاه را از مهم‌ترین انتظارات مدیران دانشگاه از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانست و با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌هایی برای افزایش سهم پژوهش و فناوری در دانشگاه، این امر را اساسی‌ترین راه سامان‌دهی و برطرف‌کردن چالش‌های استان و کشور دانست.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام مستقیمان نیز به بیان نکاتی در خصوص ارتباط میان پژوهش و دین و اثرات حضور و توجه به دستورات الهی و قرآن در تحقیقات دانشمندان پرداخت. هم‌چنین دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به ارایه گزارشی از روند انتخاب و ملاک‌های تعیین پژوهش‌گران برتر پرداخت و برنامه‌های آتی این معاونت در راستای گسترش پژوهش تقاضامحور و راه‌کارهای ارتباط پژوهش‌گران با صنعت و جامعه را بیان کرد.

یادآور می‌شود: تجلیل از پژوهش‌گران برتر استان، پژوهشگران برتر دانشگاه به تفکیک هر دانشکده، طرح پژوهشی برون‌دانشگاهی برتر، کتاب تالیفی برتر دانشگاه،  مجله برتر دانشگاه،  دانشجوی پژوهشگر برتر در گروه‌های مختلف، پژوهشگر برتر با بالاترین H – index در گروه‌های مختلف دانشگاه مازندران، دانشمندان یک درصد برتر و دو درصد برتر جهان از میان اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

فهرست کامل برگزیدگان بیست و دومین دوره گرامی‌داشت هفته پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهیدانلود فايل : هفته_پژوهش_دانشگاهی1400.pdf ( 9449KB )


٠٩:٤٤ - سه شنبه ٣٠ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٠٨٦٣    /    تعداد نمایش : ١١٩٠